Meble do salonu – magia bieli

Salon i kuchnia to serce domu. Spędzamy tutaj najwięcej czasu. To tu toczy się życie rodziny. To tu wypoczywamy i świętujemy. Salon powinien być zatem przestrzenią bardzo uniwersalną, w której z przyjemnością się przebywa.

Kolekcje mebli do salonu

Urządzanie salonu może być nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że sporo tu różnorodnych elementów, które trzeba połączyć. Pierwszym i podstawowym zadaniem jest wybór koncepcji stylistycznej. Warto zacząć od największych i najistotniejszych elementów. Strategie aranżacji są różne. Na pewno najbezpieczniejszą i najbardziej efektywną jest postawienie na komplet mebli do salonu utrzymany w jednej stylistyce.

Lekkość bieli

Do bieli, jako dominującego koloru w przestrzeni, przekonało się już wiele osób. Od lat swoje triumfy święci styl skandynawski, który głównie z tym odcieniem jest kojarzony. Meble do salonu utrzymane w białej tonacji wprowadzą do niego lekkość i jasność, rozświetlą pomieszczenie. Nie można również zapominać, że od użytych kolorów, z którymi mamy częsty kontakt, zależy nasze samopoczucie. Biel jest przyjazna dla oka, nie rozprasza. Dobrze się w jej otoczeniu wypoczywa.

internetowy sklep z meblami
Meble do salonu

Białe meble do salonu w aranżacji wnętrza

Z bielą, jako kolorem, bardzo dobrze się „pracuje”. Jest na tyle uniwersalna, że można ją łączyć z wieloma różnymi barwami. Finalne efekty zależą od wybranych połączeń z innymi dodatkami. I tutaj możemy puścić wodze fantazji, bawić się kolorami, strukturami i fakturami innych przedmiotów, szczególnie tych dekoracyjnych.

Wprowadzając białe meble do salonu uzyskamy optyczny efekt powiększenia przestrzeni. To magia działania bieli. Nawet, jeśli elementów jest sporo, wciąż możemy utrzymać efekt lekkości. Poza tym, meble w tym odcieniu, nawet jeśli są dość masywne, będą sprawiały wrażenie bardziej subtelnych. 

Białe nie znaczy nudne

Wśród niektórych panuje przekonanie, że białe meble giną w przestrzeni, nie mają charakteru i takiego pazura jak ich ciemniejsze, mocno wyróżniające się wersje. Nic bardziej mylnego! By się o tym przekonać, wystarczy przejrzeć kilka ze smakiem zaprojektowanych kolekcji. A do takich, naszym zdaniem, należą te wychodzące spod ręki projektantów Szynaka Meble. Firma prowadzi internetowy sklep z meblami, w którym opisywane kolekcje można dokładnie przejrzeć, porównać i finalnie zamówić.

Biel bieli nierówna

Jeśli chodzi o białe meble do salonu uwagę warto zwrócić na kolekcje Belfort, Ice, Wood, Avignon i Country. Na ich przykładzie najlepiej widać, jak ekstremalnie różnorodne efekty można osiągnąć. Po pierwsze, jak zobaczymy, to bryła w głównej mierze determinuje finalny styl mebla. Biel idealnie wypada zarówno w koncepcjach nowoczesnych, jak i rustykalnych czy klasycznych. Po drugie, świetnie komponuje się drewnem – szczególnie jego jasnymi odcieniami. Czasem wystarczą niewielkie elementy – takie jak cokół, szprosy w szybach witryn, by efekt był naprawdę świetny. W innych projektach z jasnego drewna wykonany jest cały blaty lub wnętrza przeszklonych witryn. Nie można też zapomnieć o frontach. Białą, monolityczną powierzchnię można przełamać jednym ozdobnym elementem (np. kolekcja Wood) lub wzorem. Efekty bywają zaskakujące.

Skomentuj