yerba mate

Właściwości zdrowotne i pobudzające Yerba mate

Zdrowa dieta, aktywny tryb życia oraz właściwe dotlenienie organizmu to czynniki ułatwiające utrzymanie właściwej wagi, wysportowanej i kształtnej sylwetki oraz klucz do przeżycia długich lat w dobrej kondycji i zdrowiu.

Naturalna antyoksydacja – zwalczanie wolnych rodników

Jedną z form zdrowej diety jest nasycenie organizmu odżywczymi składnikami, i wydalenie substancji zbędnych, przyczyniających się do powstawania złogów w jelitach i gromadzenie się tkanki tłuszczowej, z powodu której praca organów wewnętrznych zostaje zakłócona. Lepsze trawienie ułatwią produkty bogate w błonnik, który działając jak swoistego rodzaju miotła, oczyszczają żołądek i jelita z niestrawionych resztek pokarmu i pomagają się ich pozbyć. Ważne jest również, by pozbyć się z krwiobiegu wolnych rodników, czyli swobodnie przemieszczających się cząstek powodujących szybsze starzenie się organizmu. Do takich naturalnych antyoksydantów należy Yerba mate.

lecznicze działanie yerba mate

Lecznicze działanie Yerba mate

Yerba mate to wyciąg z ostrokrzewu paragwajskiego, spożywany jako napój sporządzony ze zmielonych liści i gałązek tego krzewu. Zazwyczaj napar przyrządzany jest z wysuszonych cząstek, ale również skuteczny jest napój ze świeżych liści i gałązek. Lecznicze działanie Yerba mate zostało potwierdzone przez światowej sławy instytuty naukowe. W badaniach wykazane zostało potwierdzenie zwalczanie wolnych rodników, czyli naturalną antyoksydację, odnotowano wpływ na obniżenie złego cholesterolu, poprawę odporności, ochronę komórek wątroby, korzystne działanie na układ krwionośny oraz stymulowanie układu nerwowego.

Yerba mate może być łączona z różnymi dodatkami takimi jak zielona herbata, susz owocowy, zioła, bądź występuje w postaci naturalnej w saszetkach do parzenia porcjowanego. Dzięki właściwościom oczyszczającym, yerba mate powoduje lepsze trawienie.

Skomentuj