laptopy poleasingowe

Laptopy poleasingowe czy prywatne urządzenia używane?

Komputery są obecnie jednymi z najważniejszych urządzeń zarówno w biurach, jak i w gospodarstwach domowych. Zastanawiając się nad kupnem określonego sprzętu, należy wziąć pod uwagę jego przeznaczenie oraz funkcjonalność. Coraz większą popularnością cieszą się oferty laptopów poleasingowych, które stanowią doskonałą alternatywę dla nowych modeli komputerów.

Na czym polega leasing?

Rynek sprzętu poleasingowego rozwija się bardzo szybko, a tego typu urządzenia zyskują dużą liczbę zwolenników i zadowolonych nabywców. Czym charakteryzują się zatem laptopy poleasingowe? Tego typu urządzenia to sprzęt, który użytkowany był przez przedsiębiorstwa w ramach umowy leasingowej, której czas trwania to zazwyczaj 2-3 lata. Po jej zakończeniu urządzenia trafiają do profesjonalnych firm, które zajmują się ich dalszą odsprzedażą. Zanim to jednak nastąpi, laptopy są dokładnie sprawdzane i testowane. W razie potrzeby wymieniane są niesprawne i zużyte elementy oraz naprawiane usterki. Sprzęt pochodzący z leasingu podlega klasyfikacji. Ze względu na jego stan ogólny wyróżnia się:

  • klasę A – sprzęt w pełni sprawny technicznie oraz wizualnie.
  • Klasę B – dopuszczalne są niewielkie defekty np. pęknięcia lub rysy.
  • Klasę C – tego typu laptopy posiadają poważniejsze uszkodzenia.
laptopy poleasingowe

Różnice między laptopami poleasingowymi a używanymi

Sprzęt poleasingowy czasami nazywany jest również po prostu używanym. Niemniej jednak częściej za laptopy używane uznaje się urządzenia sprzedawane przez osoby prywatne. Ich główną wadą jest to, iż kupujący nie otrzymuje żadnej gwarancji i nigdy nie może być pewien, czy urządzenie nie posiada ukrytych wad. W przypadku leasingu firmy udzielają gwarancji na cały sprzęt komputerowy. Wynosi ona zazwyczaj od 3 do 12 miesięcy. Oprócz tego laptopy cechują się wysoką jakością i atrakcyjną ceną. Można je bowiem kupić już za ok. jedną trzecią ceny rynkowej. Sprzęt poleasingowy ma zazwyczaj jedynie niewielkie ślady użytkowania i sprawia wrażenie nowego. Poza tym wiele sklepów daje możliwość zakupu urządzenia w systemie ratalnym, co nie jest możliwe w przypadku odkupienia laptopa od osoby prywatnej.

Skomentuj