Jak wybrać meble dla pokoju dziecięcego?

Wybór mebli do pokoju dziecięcego może przysporzyć rodzicom nie lada wrażeń. Jak się często okazuje, może być ona o wiele trudniejszy, niż w przypadku, gdy mieliby oni wybierać meble do pomieszczeń, w których to oni spędzają większą część dnia.

Ma to związek, z tym że meble dla dziecka nie mogą być jedynie dopasowane do charakteru wnętrza pod względem wygody, ale muszą być również dostosowane do naszych pociech pod względem bezpieczeństwa i funkcjonalności. Sprawdźmy, na co powinno zwrócić się uwagę wybierając meble dziecięce.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

lozeczko dla dziecka

Łóżeczko dla dziecka w pokoju dziecięcym

Ruchliwym pociechom w ferworze zabawy zdarza się napotkać jakieś przeszkody na drodze ich ruchu. Może to powodować nieprzyjemne w skutkach zderzenia, które skończyć mogą się bolesnymi sinikami, stłuczeniami, czy nawet zadrapaniami i skaleczeniami.

Każdy rodzic (i każdy producent mebli dziecięcych) wie, że odpowiednie dla najmłodszych meble posiadają zaokrąglone krawędzie. Dzięki temu ryzyko „samouszkodzenia” brzdąca podczas zabawy jest znacznie ograniczone.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu mebli dziecięcych, jest oczywiście fakt z czego są one wykonane. Nawet nieco starszym dzieciom zdarza się testować w sposób, który ich rodzicom nie przyszedłby nawet do głowy. Dlatego ważne jest, aby zweryfikować, czy meble dziecięce wykonane są z naturalnych surowców, które nawet w przypadku ich konsumpcji nie zaszkodzą małemu „szkrabowi”.

Profesjonalne firmy, jak np. MEBLIK.PL, które zajmują się projektowaniem i produkowaniem mebli dla najmłodszych, starannie dobierają również użyte do wykończenia farby i lakiery. Wypatrujmy zatem tych elementów pomieszczenia dziecięcego, których barwy nadane są produktami wodnymi (niepowodującymi reakcji alergicznych u dzieci).

Jak dobrać meble do malucha?

Z wielu zestawów mebli dla dzieci, które znajdziemy w sklepie MEBLIK.PL, najmłodsi mogą korzystać nieprzerwanie od wieku niemowlęcego, aż do tego, kiedy będą stawiać swoje pierwsze kroki w szkole (a czasem nawet dłużej). Projektanci MEBLIK.PL w taki sposób podchodzą do swoich konstrukcji, aby były one możliwie, jak najbardziej funkcjonalne, praktyczne i służyły maluchom i ich rodzicom przez wiele lat. Stąd małe niemowlęce łóżeczka bez przeszkód można przekształcać w tapczany, a milusińscy – nawet ci najbardziej ruchliwi – nie będą lądować podczas snu na podłodze, gdy wybierzemy do nich zastawkę (jak np. w zestawie NORDIC).

Pamiętajmy o tym, że zarówno biurko, jak i łóżko malucha powinny być dopasowane do jego wzrostu, aby bez pomocy rodzica dziecko mogło się na nie z łatwością wdrapać.

Skomentuj