Co Polacy kupują online?

Co Polacy kupują w sieci?

Zakupy online są najszybciej rosnącym działem w całym sektorze handlowym, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Liczne sieci handlowe błyskawicznie rosną i stają się gigantami, wykorzystując wyłącznie handel internetowy. Właściwie nie ma się czemu dziwić, zakupy przez internet są wygodniejszą i szybszą alternatywą dla tradycyjnych, oferującą także znacznie większy wybór produktów.

zakupy internetowe

Polski e-kupujący

Jak na tym tle wypada Polska? Zaskakująco dobrze. Polacy pokochali zakupy online, a decyzje zakupowe podejmują statystycznie co dwie sekundy. Polacy szczególnie cenią niższe ceny, szybką dostawę i większy wybór. Do najpopularniejszych produktów, na jaki decyduje się polski e-kupujący należy odzież, obuwie, elektronika, ale również AGD i RTV. Często dochodzi do sytuacji, że w sklepie stacjonarnym przyglądamy się jakiemuś produktowi, by następnie zamówić do taniej online, z dostawą do domu. Bardzo popularne wśród polskich kupujących w internecie są również artykuły z branży erotycznej — zmysłowa bielizna, akcesoria erotyczne, prezerwatywy i żele. Tę formę zakupów szczególnie cenią sobie kobiety, które bez zażenowania mogą wybrać odpowiedni wibrator, uprzęż, czy coś zmysłowego dla partnera. Dzięki dyskretnej dostawie nie muszą się obawiać podejrzliwych spojrzeń sąsiadów czy nawet listonosza.

Szybko i tanio

Kolejną bardzo często wybieraną kategorią są akcesoria samochodowe, zarówno koła zimowe, jak i materiały i części eksploatacyjne możemy zamówić znacznie taniej niż stacjonarnie, a kurierzy potrafią dostarczyć towar czasami nawet w 24 godziny.

To wszystko razem powoduje, że w najbliższych latach decyzje zakupowe podejmowane przez Polaków będą obejmować coraz więcej produktów, o coraz większej wartości.

Skomentuj