Urok drewna w nowoczesnych aranżacjach kuchni

Kuchnia urządzona w nowoczesnym stylu nieodmiennie kojarzy się z prostymi i dość surowymi rozwiązaniami. To one stanowią bazę koncepcyjną dla projektów. Warto przy tej okazji nieco przełamać jednolity look aranżacji. Uniwersalnym i pięknym akcentem może być drewno.

Naturalny akcent

Drewno jest szlachetnym materiałem, który wprowadza do wnętrz, szczególnie tych nowoczesnych i surowych, naturalne akcenty. Dzięki nim przestrzeń nabiera bardziej przytulnego charakteru, nie tracąc przy tym na swojej wyrazistości. Doskonale komponuje się z powierzchniami w wersji mat i połysk – można przyjrzeć się takim zestawieniom na blogu tematycznym Kronosfera. A tymczasem zobaczmy, w jakich formach może zagościć drewno w nowoczesnej kuchni.

drewno w kuchni

Drewniane powierzchnie

Zacznijmy od tych większych form. Jednorodną zabudowę kuchenną świetnie przełamują drewniane powierzchnie. Zamiast kuchennego blatu w tym samym stylu, można wprowadzić właśnie blat drewniany. Takie rozwiązanie nadaje kuchni więcej dynamiki, ale i lekkości, szczególnie jeśli blat jest połączony z ciemnymi frontami. Jako dodatek do bieli drewno łagodzi wrażenie sterylności, sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przytulna.

Drewniane dekory

Innym sposobem na wprowadzenie drewna do wnętrza, jest użycie go na powierzchniach pionowych w formie mniejszych lub większych dekorów. Mogą to być płytki o fakturze drewna. Ciekawym rozwiązaniem są drewniane panele dekoracyjne, wykonane z naturalnych desek. Dodatkowo można do nich przymocować inne elementy – użytkowe lub dekoracyjne.

Dodatki w drewnie

Niewielkie drewniane akcenty w przestrzeni również potrafią w niezwykły sposób ją przemienić. Mogą być to małe skrzynki na zioła, półeczki na przyprawy czy używane na co dzień drewniane przybory kuchenne. Czasem wystarczy wyeksponować ładne deski do krojenia lub użyć drewnianych pokryw do pojemników. Jako akcenty, które przełamują jednolitą formę frontów mebli, świetnie posłużą drewniane uchwyty, w kształcie odpowiadającym stylistyce wnętrza. 

Skomentuj