Plusy i minusy ogrzewania kominkowego

Kominek stanowi nie tylko element dekoracyjny domu ale także to źródło ciepła. Ogrzewanie kominkowe to doskonały sposób na ogrzanie powierzchni domu, mimo że jest to bardzo efektowna metoda i zarazem skuteczna posiada nie tylko same plusy ale również minusy.

W wielu nowych domach, kominek jest już standardem, nie tylko ze względu na panującą modę i estetyczny wygląd, jest to jedno z najbardziej ekologicznych źródeł ciepła dostępnych na rynku. Spalane w kominku drewno jest mniej szkodliwe dla otoczenia niż gaz czy węgiel. Nie jest to jednak jedyny plus ogrzewania kominkowego, tego typu system nie jest uzależniony od zewnętrznych dostaw energii czy awaria jednego elementu nie spowoduje zatrzymania całego systemu.  Dodatkowo ogrzewając dom kominkiem ponosisz mniejsze koszty i nie zależnie czy jest to kominek klasyczny czy kominek z płaszczem wodnym.

http://ewnetrzeonline.pl/

Mimo wyżej wymienionych plusów, ogrzewanie kominkowe ma również minusy. Jak każdy system również ten nie jest idealny. Minusem ogrzewania kominkowego jest z pewnością fakt, że należy regularnie podkładać do niego drewno, osoby które nie przebywają cały czas w domu, muszą liczyć się z tym że w kominku ogień wygaśnie a w pomieszczeniu będzie chłodno. Kominkiem ogrzejesz niestety tylko powietrze, by mieć ciepłą wodę musisz zainwestować dodatkowo w montaż kotła do ogrzewania wody. Minusem jest również brak funkcji regulacji temperatury jak ma to miejsce w zwykłych piecach centralnych.

Jak widać ogrzewanie kominkowe nie jest idealne i ma swoje plusy i minusy, jednak nie ma na rynku jeszcze perfekcyjnego ogrzewania bez wad.

Skomentuj