Kuchnia otwarta na jadalnię

Jednym z najnowszych trendów w aranżacji wnętrz jest łączenie kuchni z jadalnią. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, a do tego tworzy pewien niepowtarzalny klimat. Oto najciekawsze triki, dzięki którym kuchnia wraz z jadalnią nabiorą niespotykanego klimatu.

Kuchnia otwarta na jadalnię — korzyści wynikające z tego rozwiązania

Głównymi korzyściami związanymi z połączeniem dwóch stosunkowo podobnych pomieszczeń, czyli kuchni oraz jadalni, jest większa przestrzeń oraz bardziej rodzinny klimat. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż osoby, które przygotowują dany posiłek, mogą mieć stały kontakt z pozostałymi gośćmi. Tym samym przygotowania w kuchni, nie doprowadzają do żadnego wyizolowania względem innych osób. W ten sposób można bez problemu podtrzymywać rozmowę z pozostałymi osobami, które zasiadły już do stołu w części jadalnianej.W dodatku przygotowane potrawy można niemal natychmiast przenieść do jadalni. Ta wygoda przekonuje coraz większą liczbę osób i przekonuje do tego, że kuchnia otwarta jest strzałem w dziesiątkę.

Połączenia dwóch tożsamych stref

Najczęściej kuchnia otwarta na jadalnię jest rozwiązaniem stosowanym przez rodziny z małymi dziećmi. W ten sposób można mieć je bardziej na oku, a jednocześnie posiadać przestrzeń tak niezbędną do przygotowywania posiłków. Nie mniej dziś na tego typu połączenie stref decydują się także osoby mieszkające w małych mieszkaniach, dzięki czemu uciekają od klaustrofobicznych małych pomieszczeń, a w zamian zyskują jedno większe pomieszczenie.kuchnia otwarta

Oczywiście kuchnia otwarta jest także pewnym ryzykiem, o którym trzeba pamiętać. Mowa tutaj o konieczności przestrzegania całkowitego porządku, gdyż w razie przybycia gości, będą oni mogli to wszystko dostrzec. Jednak rozwiązaniem może być systematyczne wkładanie brudnych naczyń do zmywarki oraz wcześniejsze przygotowanie większej ilości dań. Poza tym wtedy też zarówno kuchnia, jak i jadalnia powinna być nienagannie wykończona, a do tego mieć ściśle połączony design.

Kuchnia otwarta a nowoczesny design — czyli o czym należy pamiętać

Dobrym sposobem na symboliczne połączenie kuchni z jadalnią jest zdecydowanie się na jednakową podłogę. Musi być ona dopasowana do obu pomieszczeń. Tym samym stworzy się niepowtarzalny klimat i pewna jednolitość. Dobrym wyborem będzie drewniana podłoga, np. z desek dębu. W końcu drewno utożsamia poczucie rodzinnego ciepła, które powinno przychodzić na myśl w tych miejscach. Kuchnia otwarta na jadalnię jest rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu.

Skomentuj